Warto zobaczyć

Nowe Warpno

Witamy w rejonie zachodniopomorskim! Chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka interesujących miejsc warte zwiedzenia. Zacznijmy od rejonu bliższego naszej lokalizacji – Nowego Warpna. Jest to urokliwe miasteczko, o którym pierwsze zmianki zostały zarejestrowane w 1295 roku. Swój herb miejscowość zawdziecza dzięki rodzie Gryfitów. Ryba trzymana w szponach gryfa nawiązuję do rybołóstwa, którym parali się pierwszy mieszkańcy tego regionu.

Ratusz w Nowym Warpnie

Chcielibyśmy zabrać Państwo na krótki spacer po naszym mieście. Podróż zaczniemy od rynku, w centrum, którego znosi się piękny ratusz miejski datowany na 1697 rok. Jest to rok odbudowy ratusza, stary ratusz spłonął podczas wielkiego pożaru w 1692. Od początku swego istnienia był siedzibą radców miasta Nowe Warpno.

 

Kościół Wniebowzięcia NMP

Przenieśmy się 200 metrów dalej, gdzie na krańcu półwyspu usytuowany jest kościół. Jest to najwyższa budowla wzniesiona w Nowym Warpnie. Kościół, którego początki sięgają XVw, jest to budowa wzniesiona na wybudowanym w XIII kościele, który spłonął w wielkim pożarze. Warto wejść do środka i zobaczyć barokowy ołtarz z 1704 oraz wiele innych artefaktów z XVII wieku

 


Promenada

Nasze odwiedziny Nowego Warpna, koniecznie musi zwięczyć spacer po promenadzie. Przejdźmy ją „od a do z” zaczynając od Alei Żeglarzy, na której miejsce znaleźli zasłużeni Ludzie Morza. Idąc, nabrzeżem ujrzymy punkt widokowy przez który możemy pooglądać linie brzegową naszych sąsiadów. Idąc promenadą ku końcowi dojdziemy do wioski żeglarzy wraz z siłownią na świeżym powietrzu.

 
Jestem akapitem tekstu. Kliknij przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.